Pozitif Enerji Nedir ? Pozitif Enerji Veren Taşlar

2 min


95

Pozitif Enerji Nedir?

Pozitif enerji, olumsuzlukları asla kabul etmeyen, her zaman yapılabilecek güzel bir şeylerin olduğuna inanan ve hayatını hep olumlu yönde etkileyen enerji türüdür. İnsanlara pozitif enerji veren objeler olduğu da bilinmektedir. Günümüzde artık her iş, spor, ya da sanat gibi her alanda pozitif enerji ve beyin gücünün insanlar üzerindeki verim arttırıcı etkisi yadsınamaz bir gerçek olmaktadır.

İnsan nihayetinde düşünen varlıktır ve bu sebeple zihnimizde düşündüğümüz ya da sadece düşünmeden dahi zihnimizden geçirdiğimiz olaylar bizleri olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir. Tüm bu düşsel çabalar beyni etkilemekte olup olumlu düşünceler beyni ve kişiyi mutlu ederek, bizleri pozitif enerji yayan insanlar haline getirebilmektedir. Aynı şekilde olumsuz düşüncelerde beyni ve zihni yorarak, insanı etrafına negatif enerji yayan kişi konumuna getirebilmektedir.

Canlıların pozitif enerjili bir hale gelmesini sağlayan, aslında beyinde kendiliğinden bulunan ve endorfin adı verilen bir hormondur. Bu hormonun vücuttaki vazifesi insanın mutlu olmasını sağlamak ve üzerimizdeki üzüntünün verdiği stresin giderilmesini sağlamaktır. Kişilerin etrafa pozitif enerji vermesini sağlama vazifesi de yine bu hormona aittir. İnsanlar ne kadar mutlu olur ve etraflarına da pozitif enerji yayarlarsa, vücutta üretilen nöropeptit adındaki protein zinciri halkaları da o kadar güçlü olmaktadır. Bu halkaların güçlü olması demek vücuttaki bağışıklık sisteminin de güçlü olması anlamına gelmektedir.

Artık şu sağlık alanında da yadsınamaz bir gerçektir, doktorlar tarafından hastalarına pozitif enerji yüklemek onların çok daha çabuk iyileşmelerini sağlamıştır. Hatta kanser gibi yenilmesi çok zor olan bazı hastalıkların bile hastaların pozitif enerjili olması durumunda geçtiği ve tamamen yok olduğu gözlemlenmiştir. Günümüzde artık sağlıklı ve başarılı olmanın yolu pozitif enerjili olmak ve pozitif düşünmekten geçmektedir.

MERAK EDENLER İÇİN :   Siz de Artık Bir Evlilik Danışmanı Olabilirsiniz !

Bu ilkeleri benimseyen kişilerin ümitlerini, iyimserliklerini, özgüvenlerini ve cesaretlerini yitirmeden rahatlıkla risk alabildikleri ve etraflarına güven yaydıkları bilinmektedir. Bu gibi pozitif enerjili insanlar kendileri gibi pozitif olan kişilerle arkadaşlık kuruyor, pozitif enerji veren besinlerle beslenmeyi tercih ediyor ve pozitif enerji veren objeler kullanıyorlar.

Pozitif Enerji Veren Taşlar Nelerdir?

Sizde pozitif enerjili bir insan olmak istiyorsanız doğanın bize kendiliğinden sunduğu pozitif enerji veren taşlar kullanabilirsiniz. Eski insanların bu özel bazı taşların bir gücünün olduğuna inanmaktadır. Bazı öyle taşlar vardır ki sadece görüntüsü bile size enerji vermeye yetecektir. Şimdi bu taşlardan bahsedelim:

  • Ametist: bu taşın en büyük özelliği insanın stresini alması ve üzerinizdeki stresle birlikte gelen negatif düşünceyi olumlu düşünceye evirmesidir. Kolye şeklinde takabileceğiniz gibi odanızın bir köşesine de koyabilirsiniz.
  • Akuamarin: eğer çok sinirli bir kişiliğiniz var ise bu taş tam size göre diyebiliriz. Sinirlerinizi yatıştıracak ve onları kontrol altına almanızı sağlayacaktır. Bir başka özelliği ise insanı karışık düşünce halinden çıkarıp ruhen bir dinginliğe ulaştırmasıdır.
  • Akik: Bu taş genelde teşbih, kolye ya da dekorasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. İnsanlar ve canlılar üzerinde genel bir koruma gücü olduğuna inanılır.
  • Kehribar: İnsanlara pozitif enerji veren taşlar içerisinde çok önemli bir yere sahip olan kehribar şifa gücü vermesi yönüyle ön plana çıkmaktadır. Etrafımızdaki güzellikleri görerek bunlardan istifade etmemize de yardımcı olmaktadır.
  • Granat: Depresyona iyi geldiğini inanılan bu taşın özelliği göz önünde bulundurulunca, muhtemelen içinde bulunduğumuz döneme en uygun taş diyebiliriz.

Enerji Veren Renkler Nelerdir?

İnsanlara üzerinde sadece taşların pozitif enerji etkisi olmamakta, aynen taşlar gibi pozitif enerji veren renkler olduğu da bilinmektedir. Çünkü bilimsel olarak da bazı renklerin insanlar üzerindeki olumlu etkileri kanıtlanmış durumdadır. Şimdi sizlerle bu renkler ve etkileri hakkında paylaşımda bulunacağım.

  • Yeşil ve Sarı: yetişkinlerde mutluluk hissine sebep olduğu kanıtlanan bu iki renk insanlara ve etrafa pozitif duygular yaymaktadır. Çünkü sarı güneşi, yeşil ise çimenleri hatırlatmakta ve insanları mutlu etmektedir.
  • Kırmızı ve Menekşe Moru: bu iki rengin en büyük özelliği ise vücudumuzdaki adrenalin hormonunu yükseltiyor olmasıdır. Böylece aşırı bir enerji patlaması yaşatıyor.
  • Mavi: Bu renk insanlarda sakinliğin ve huzurun timsalidir. Masmavi gökyüzü ve masmavi deniz insana her zaman huzur ve sükûnet vermiştir. Stresinizi azaltarak kendinizi daha dingin hissettirmektedir.
MERAK EDENLER İÇİN :   Basit Bilgiler

Enerji Veren Müzikler Nelerdir?

Bazı anlar olmaktadır ki kendimizi bir müziğin ritmine kaptırır ve tüm dertlerimizi unuturuz. İşte pozitif enerji müziği dediğimiz bu tarz müzikler insanı kendinden alır ve götürür. Bazı şarkıların ve müziklerin insana pozitif enerji veren bir yönü vardır. size pozitif enerji veren şarkınızı da siz bulun.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

pozitif enerji teknikleri nelerdir ?

enerji almak kolay mı ?

pozitif enerji ne demek ? en çok nerede işimize yarar ?

objelere ekleme yapsam , ne eklerdim ?

pozitif enerji duası var mı ?

negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmek mümkün mü ?

pozitif enerji sözleri insanı etkiler mi ? 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

95
editor

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir