Platonik Aşkın Üzerimizdeki Etkileri Nelerdir.

1 min


88

Platonik Aşk

Aynen her ilişkide olduğu gibi, platonik ilişkilerin de kendi zorlukları var. Platonik bir ilişki sürdürmek arkadaşınız için bir his vermeden çok zor olabilir. Karşı cinsten biriyle ne kadar çok zaman geçirirseniz, onları sevmek ve onları takdir etmek için o kadar fazla büyürsünüz. Onları çekici görmeye başlayabilir ve her ikinizin birlikte olsaydınız nasıl görüneceğini yaratıcı bir şekilde düşünmeye başlayabilirsiniz. Hatta devam edip platonik arkadaşına, sadece arkadaş olmayı bırakıp daha fazla olmaya başlayıp başlayamayacağını sorabilirsin. Platonik arkadaşınız hoş karşılanamaz ve harika bir arkadaşlık kaybediyor olabilirsiniz.

Eşiniz, arkadaşınızla olan ilişkinizin sadece platonik bir ilişki olduğunu ve başka bir şey olmadığını anlayamayabilir. Seni arkadaşından ayırmaya bile çalışabilirlerdi. Daha sonra, eşinizle arkadaşınız arasında seçim yapmak için bıraktınız, bu zor bir şey. Platonik arkadaşınızdan ayrılmamaya karar verirseniz, eşiniz ve sürekli kavga etmeniz için yeterli sebep olabilir. Arkadaşlarınız da ikinizin de saf bir arkadaşlık olduğunu ve başka bir şey olmadığını kabul etmeyebilir. Etrafınızdaki herkese, dünyadaki diğer arkadaşlardan hoşlanan her birinizin birbirlerinin sevincini ve üzüntüsünü paylaştığını ve birbirlerinin şirketlerinden zevk aldığınızı açıklamak zorundasınız.

Platonik bir ilişkide, cinsiyet konusunda bir sınır çizme problemiyle karşılaşabilirsiniz. Platonik bir ilişkide, ortaklar cinsel isteklerine direnmeyi zor bulabilirler. İkiniz de bekarsanız ve cinsel arzularınız karşılanmıyorsa, bu özellikle zordur. Arkadaşlığınızın her şeyden önce cinsiyete dayanmadığını unutmak için hepinize cinsel zevk vermeye karar verebilirsiniz. Diğer kişinin de bunu onaylamadığı ve arkadaşlığınızı kaybettiğinizde ortaya çıkabilir. Platonik arkadaşınıza gerçeği söylemekten sürekli korkuyorsunuz, çünkü onları kaybetmek istemiyorsunuz.

Aynı zamanda arkadaşına karşı dürüst davranıyorsun. Diğer arkadaşlıkların gibi platonik bir ilişkiyi tedavi etmekte tamamen özgür olamazsın. Arkadaşınızın belirli bir hareketi nasıl yorumlayacağı konusunda endişeleniyorsunuz. Bir arkadaşlık bakış açısından yapmış olabilirsin, ama arkadaşın seni tamamen yanlış anlıyor. Mesela, halka açık bir yerde sizinle her karşılaştığınızda bir arkadaşınıza sarılıp öpülebilir. Platonik bir arkadaşla ilgili olarak, biraz korunmuş olursunuz. Çünkü arkadaşınızın ne söyleyeceği ve söyleyeceği konusunda endişeleniyorsunuz ve aynı zamanda platonik arkadaşınıza ne tür bir mesaj gönderdiğinizden emin değilsiniz.

MERAK EDENLER İÇİN :   2019 da En Çok Aradığımız Sözler

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

platonik aşk hikayeleri beni ne kadar etkiler ?

platonik aşk belirtileri nelerdir?

platonik aşk nedir psikolojik olarak ?

platonik aşk ne kadar sürer ?

platonik aşk testi var mı 🙂 ?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir