KARMAKARIŞIK :ADININ HAKKINI VEREN EĞLENCELİ BİR OYUN 

1 min


100

KARMAKARIŞIK :ADININ HAKKINI VEREN KURGUSUYLA EĞLENCELİ BİR OYUN 

Karmakarışık oyunu Olağan hayat içerisinde aslında yaşanabilir durumların olabilecek en gerçekçi ve eğlenceli biçimde sahneye taşınması seyircileri her zaman memnun eder. Peki günlük hayatta aslında bu kadar karmaşık olabileceğinin farkında olmadığımız olayları izlemek daha keyifli olmaz mı?

Adının hakkını tam anlamıyla veren ve seyirciden büyük beğeni almayı başaran keyifli bir oyun Karmakarışık. Oyunun içinde bulunan isimleri duyduğunuzda daha da heyecanlanacak ve kısa zaman içinde gidip oyunu izlemek isteyeceksiniz.

Oyunun konusu hakkında fazla derin bilgi vermemeyi tercih ettik çünkü o zaman tüm sihri bozabiliriz. Ama merakınızı artıracak birkaç ipucu verip tercihi size bırakacağız.

Haldun Dormen’in Varlığı 

Ray Cooney  tarafından yazılan oyunun hem çeviri hem yönetmenlik koltuğunda Haldun Dormen var. Bu isim bile işin kalitesini gözler önüne serer diye düşünüyoruz. Uzun soluklu sanat hayatı ve sayısız başarısıyla Haldun Dormen’in tüm profesyonelliğinden payını almış bir oyun Karmakarışık.

İsminin hakkını veriyor dedik ama nasıl? Yazar öyle bir kurgu oluşturmuş ki izlediğinizde şaşırmaktan kendinizi alamayacaksınız. Tabi sadece şaşırmak değil aynı zamanda oldukça eğleneceksiniz de.

Karmakarışık oyununun konusu kısaca şöyle özetlenebilir. Bir Bakan rakip bir partiden bir sekreter ile gizli bir görüşme yapmak için bir otel odası kiralar. Başlangıçta ilk adım gizli bir aşk. İkinci adımda tutulan otel odasında karşılarına çıkan bir ceset vardır. Yani ikinci adım beklenmeyen büyük aksilik oluyor. Olaylar bu kadarla kalmaz tabi ki çünkü yazara göre henüz her şey o kadar da karmakarışık olmamış demek ki. Tüm bunların üzerine sürpriz yapmak isteyen bir eş ekleyebiliriz isterseniz. İşte şimdi üçüncü adım panik ve neler olacak merakı.

MERAK EDENLER İÇİN :   #CEHENNEM : BİLİMKURGU ATMOSFERİNDE ÇARPICI GERÇEKLERLE YÜZLEŞİN

Oyun hakkında daha fazla detay vermeye gerek yok olacakları sahnede izlemeniz okumaktan çok daha keyifli olacaktır. Oyuncuların büyük yeteneği Haldun Dormen tarafından başarılı bir destek görmüş olan bu oyunu beğenmeme ihtimaliniz oldukça düşük.

İstanbul Devlet Tiyatroları tarafından hazırlanan bu iki perdelik oyunun takvimini takip ederek bir bilet bulup izlemenizi tavsiye eder şimdiden keyifli seyirler dileriz.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.  

  • karmakarışık tiyatro bilet almak istiyorum , en yakın nerede bulabilirim, hangi site daha hızlı ve güvenilir ?
  • karmakarışık tiyatro oyunu hakkında  yorumlarına ekleme yapsam ne eklerdim.
  • oyunun oyuncuları gerçekten güzel bir iş çıkarmış mı ?
  • bilet fiyatları bana göre uygun mu ? ve fiyatına göre hak ediyor mu ?
  • karmakarışık devlet tiyatrosundan başka özel tiyatrolar var mı ?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

100
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir