Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler

4 min


80

Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler

En İyiler Kategorisi En İyi Yabancı Diziler
Yararlanılan Kaynaklar                      : Google, bing, Yandex, Arkadaş Çevrem , Konu Komşu  🙂
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  10 saat

Sherlock

Sherlock en iyi yabancı dizi
Sherlock

Londra’da 1800 senesinde doğan Sherlock Sir Arthur Conan tarafından yaratılmış olup dünyanın en ünlü dedektifleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi tarafından tanınan aynı zamanda Mary karakterini canlandıran Amanda Abbington ana karakter olmaktadır. Tam bir aile dizisi olan sherlock en iyi yabancı diziler arasında yer almaktadır.

Game Of Thrones

Game Of Thrones en iyi yabancı dizi
Game Of Thrones

Dizi içerisinde Tyrion ve Cersei arasında kardeşlik bağları çok güçlü olmamaktadır. Sonsuz bir evren halini alan aynı zamanda bitmeyen hikayeleri ile izleyicileri kendisine bağlayan game of thrones dizisi en iyi yabancı dizi arasında yer almayı başarmıştır. Bu dizi insanlara pozitif enerji vermektedir. Dizinin en önemli anlatılan olayı ise bazı varlıkların nasıl meydana geldiği ve yedi krallık olarak tanınmaktadır.

 

La Case De Papel

La Case De Papel en iyi yabancı dizi
La Case De Papel

Profesör olarak isimlendirilen bir suç dehası olan ve tarihin en büyük soygununu yapmayı planlamaktadır. Hedef ise İspanya Kraliyet darphanesine girmektir. Bunun için ise işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurulmaktadır. Diziler içerisinde la case de papel kalitesi ve profesyonelliği ile en iyi yabancı diziler arasında yer almayı başarmıştır. Dizinin devamında ekip 5 aylık eğitim süreci sonrası her ihtimali düşünerek soygunu kusursuz hale getirmektedir.

 

Simpsons

simsonlar en iyi yabancı dizi
Simpsons simsonlar

Karikatürist Matt Groening tarafından yönetilen çizgi dizi The Simpson ilk yayını ise 1989 senesinde 30 dakikalık Noel özel programında gerçeklik bulmuştur. İlk sezonu itibariyle en iyi yabancı dizi arasında yer almıştır. Kaliteli benzerleri çıkmış olsa dahi simpsons hem hayranları hem eleştirmenleri tarafından Amerikan ailesinin televizyonlarında en gerçekçi ve komik tasvirlerden biri olarak özelleştirilmiştir.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Bilim Kurgu Dizileri

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother en iyi yabancı dizi
How I Met Your Mother

Dizi içerisinde yer alan Ted yeni mezunlar arasında yer almaktadır. İşine aşık olan Ted özel bir kız bulmayı amaçlamıştır. O kişiyi bulana kadar ise 30 aşkın kızla birliktelik yaşamıştır. Marshall adında bir kız bulmuş ve ideal çift olduklarına inanmaktadır. Marshall ise avukatlık yapmaktadır. Dizi tamamıyla akıcı ve tamamıyla bir efsaneyi yaratmaktadır. Her anlamda başarılı olan How I Met Your Mother her anlamda başarısını göstererek en iyi yabancı dizi arasında yer almaktadır. Genel olarak gayet eğlenceli diziler arasında yer almakta ve bir gün içerisinde bütün bölümleri keyifle izlenebilmektedir.

 

Breaking Bad

breaking-bad en iyi yabancı dizi
breaking-bad

Lisede çalışan Walter White kendi halinde başarılı kimya öğretmeni olmaktadır. Öğretmenlikten sonraki zamanlarında bir oto yıkamada çalışmaktadır. Ailesinden dolayı maddi sıkıntılar ile bu şekilde baş etmektedir. Nefes nedeniyle vücudunda rahatsızlıklar oluşmuştur. Doktora Gittiğinde ise akciğer kanseri olduğunu öğrenmektedir. Vince Gillian tarafından yaratılan yanı sıra AMC kanalında yayınlanan bir dram dizisi olan breaking bad dizisi en iyi yabancı dizi arasında yer almaktadır.

Prison Break

Prison Break 2 en iyi yabancı dizi
Prison Break 2

2005 senesinde ekrana taşınan Prison Break  dizisi en iyi yabancı dizi arasında yer almaktadır. Yabancı dizi önerilerinde ilk sıralarda yerini almaktadır. İlk sezon içerisinde bir inşaat mühendisi olan Micheal idama mahkum abisini hapisten kurtarmak için vermiş olduğu hayat mücadelesini anlatan film karışık bir kurgu ve gizem barındırmaktadır.

 

Shameless

Shameless en iyi yabancı dizi
Shameless

Komedi ve dram türleri içerisinde yer alan shameless dizisi 9 ocak 2011 tarihinde yayınlanmaya başlamış olup en iyi yabancı dizi arasında yer almaktadır. Sezonları arasında 5 sezon olmuştur. Amerikan rüyasının uçlarda yaşamanın ne demek olduğunu anlatan dizi tamamıyla gizem içermektedir. Dizi altı çocuk ve bir babadan oluşmaktadır. Ailenin babası alkol batağındayken evin en büyüğü kardeşlerini okutmaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Protein Tozları Hakkında Her şey Burada

 

Walking Dead

Walking Dead en iyi yabancı dizi
Walking Dead

İzleyicisi ile buluştuğu an itibariyle fark oluşturarak en iyi yabancı dizi arasında yer alan walking dead en çok izlenen diziler arasında da yer almaktadır. Bulaşıcı bir hastalık nedeniyle medeniyet yok olmakta ve insanlar zombileşmeye başlamaktadır. Dizi içerisinde ki dili ile aylaklaşma oluşmaktadır. Sadece beyinsel hastalık olması nedeniyle beyninden vurularak insanlar bu hastalık önlenebilmektedir.

 

Supernatural

Supernatural en iyi yabancı dizi
Supernatural

Amerikan The Wp ve daha sonralarda The CW kanallarında yayınlanan supernatural her anlamda kalitesini göstermiş en iyi yabancı dizi arasında yer almaktadır. Dizi hikayesi ise korku ağırlıklı olurken gerilim ve dram içermektedir.

Vikings

Vikings en iyi yabancı dizi
Vikings

Tarihsel ve dram türüne bağlı olan Kanada ve İrlanda ortam yapıtları arasında yer alan Vikings 3 mart 2013 tarihinde yayına başlamış olup en iyi yabancı dizi arasında yer almaktadır. Dizi içeriği daha çok bir cinayetin meşru müdafaasını anlatmaktadır.

 

Dexter

dexter en iyi yabancı dizi

İlk olarak 1 ekim 2006 da Showtime kanalımda gösterim almış olup en iyi yabancı dizi arasında yer almaktadır. Amerikalı drama dizisi olan Dexter Morgan Miami Metro polis departmanında çalışmaktadır. Bunun yanında seri katil olarak gizli bir hayat sürmektedir.

 

Black Mirror

Bu dizi her bölümünde farklı oyuncular ve farklı yönetmenler ile ilerlemektedir. İlk izlenmesi halinde anlamsız ya da karmakarışık gibi gelse de black mirror sonralarında bir bağımlılık halini almaya başlamaktadır. İzlenen her bölümüm altında gizli bir mesaj vermekte olan ve ilgi uyandıran dizi dram dizisi olmasıyla beraber en iyi yabancı dizi arasında yer almaktadır. Black mirror izlenilmeye değer diziler arasında yer almaktadır.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • en iyi yabancı diziler 2018 reklam çalışma hizmetleri çalışması nasıl bir yol izlemektedir ?
  • en iyi yabancı diziler sıralaması neden bu kadar değişik yapıya sahip ?
  • final yapmış en iyi yabancı diziler 2018 hangisi ?
MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Oyun Nickleri
  • yabancı dizi siteleri konusunda öncü olan web sitesi hangisidir ?
  • amerikan tv dizileri kadar neden geniş çaplı çalışma yapılmıyor ülkemizde ?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

80
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir