En iyi Psikolojik Filmler : İzlerken Ağzınız Açık Kalacak

3 min


102

En İyi Psikolojik Filmler

En İyiler Kategorisi En İyi Psikolojik Filmler
Yararlanılan Kaynaklar                       Google, bing, Yandex, Komşum Sinan bey
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  11 saat

Zindan Adası

En iyi Psikolojik Filmleri izlerken ağzınız açık kalacak film listesinde ilk sırayı Zindan Adası almaktadır. 2009 senesinde sektöre giren zindan adası filmi en iyi psikolojik filmler arasında yer almaktadır. Martin Scorsese birçok film gibi bir başyapıt ile tekrar gün yüzüne çıkmaktadır. İki polis memurunun hayatını anlatan film her anlamda izleyicilerine kendisini bağlamayı başarmış ve başarısını tüm izleyicilerine şahitlendirmiştir.

Parçalanmış

Donmadan yüksek kalitede Türkçe dublajda parçalanmış filmini izlemek mümkün olacaktır. Amerikan psikolojik korku gerilim filmlerinde yer alan en kaliteli görüntüsü ile en iyi psikolojik filmler arasında yer almayı başarmıştır. Film konusu tam anlamıyla yalıtılmış yer altı tesisinde üç genç kızı kaçırarak hapseden 23 farklı kişiliğe sahip adamı takip etmesiyle başlamaktadır. Bu durumda sürükleyicilik ve eşsiz bir hali yaratmaktadır.

Black Swan

Darren aronofsky yönetmiş olduğu black swan her anlamda kalitesi ve akıcı senaryosu sayesinde en iyi psikolojik filmler arasında yer almaktadır. Psikojik gerilim ve dram türünde olan film 2011 senesinde izleyicileri ile buluşmuştur. Amerikan yapımı filmi New Yorkda yaşayan Nina genç ve yetenekli balerinler arasında yer almaktadır. Hayatının tamamını kapsayan dans en büyük tutkusu ve yaşam amacı olmaktadır. Eski balerinler olan ve kızına devamlı olarak dans konusunda azim aşılamaktadır. Kuğu gölü balesini sahneye koyan bale yönetmeni Thomas yeni sezonda beyaz kuğuyu canlandırılan baş balerin değiştirmeye karar vererek nina’ya şans vermektedir.

Kevin Hakkında Konuşmalıyız

Film İspanya da yapılmış ve bir domates savaşı olayı ile başlamaktadır. Kırmızı domateslerin arasında adeta eva kaybolur. Eva çok mutlu kendisini domateslerin arasında özgür hissetmektedir. Fakat eva birden uyanıyor. Müstakil evde tek başına yaşayan eva uyandığında her yeri kıpkırmızı olarak görüyor. Daha sonra Eva iş görüşmesine gidiyor ve işe kabul ediliyor. Bu film içerisinde kevin hakkında konuşmalıyız içeriği ise Eva’nın geçmişi hatırlaması ile başlıyor. Film tamamen kronolojik düzen olmaması nedeniyle tam anlamıyla gizemi bizlere sunuyor. Mutsuz ve bakımsız bir kadının hayatını anlatan film en iyi psikoloji filmleri arasında yer almaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Protein Tozları Hakkında Her şey Burada

Acı Reçete

Salgınla bir korku veren acı reçete filmi ilk bölümlerinde sadece psikiyatrının vermiş olduğu ilaçlar ile katil olan genç kadın adalet mücadelesini izletecekmiş gibi ilerleten film sürükleyici yapısı ile en iyi psikoloji filmleri arasında yer almaktadır. Film ilk bölümlerinde her şey mükemmelmiş gibi yansıtırken daha sonra ilginç ve esrarengiz kısımları sunmaktadır. Kaliteli görselleri ve enteresan senaryosu ile tamamıyla eşsiz bir sunum sergilemektedir. Bu sayede film izlerken her anlamda televizyona kilitlenebilme olanağı sunmaktadır.

İçinde Yaşadığım Deri

Araba kazası nedeniyle yanarak ölmekten son dakika kurtulan ve eşini fiziki görüntüsünden kurtarmak için yeni bir deri yaratabilmek için estetik cerrahı ile 12 sene boyunca evinde oluşturduğu laboratuvarında çalışmalarına devam etmektedir. Domuz ve insan karşımı bir deri üretimini başarılı eş sağlayabilmektedir. Eşini yanmış vücudunu görmesi üzerine intihar etmeyi dahi düşünmektedir. Küçük kızları annesinin intihar teşebbüsü nedeniyle depresyon geçirerek daha hassas bir döneme geçmiştir. Film içinde yaşadığım deri sürükleyici bir yapıya sahip olmasından dolayı en iyi psikolojik filmler arasında yer almaktadır.

psikolojik filmler 2018
Psikolojik Filmler Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi John Nash üzerine kurulu olan hayat hikayesini izleyicilerine akıl oyunları filmi sunmaktadır. Bu film aynı zamanda en iyi psikolojik filmler arasında yer almaktadır. 2001 senesinde izleyicileri ile buluşan biyografik dram filmleri içerisinde yer almaktadır.

Guguk Kuşu

Tutuklu olduğu cezaevinden kurtulmak adına mahkum guguk kuşu filmi içerisinde kurtulmak adına deli taklidi yapmaktadır. Aykırı mahkumun sayrıl tavırları cezaevi otoritesinin gözüne batmaya başlayarak bir süre sonra akıl hastanesine gönderilmektedir. Yanı sıra film eşsiz sıra dışı sürükleyici bir etki sergilemesi nedeniyle en iyi psikolojik filmler arasında yer almaktadır.

Deney 2010

Bu film deneme 2010 ismi üzerine sadece hapishanede deney üzerine bilgi veren kurgusu ile senaryosunda ki eşsizlik üzerine en iyi psikolojik filmler arasında yer almaktadır. Amerikan ve drama filmleri içerisinde bulunmaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Aksiyon Filmleri

Kuzuların Sessizliği

Bu film Thomas Harrisin kuzuların sessizliği filmi aynı romanlarından gün yüzüne çıkmıştır. 1991 senesinde izleyicileri ile buluşan film en iyi psikoloji filmleri arasında yer almaktadır. Psikolojik gerilim türünde olan bir film olmaktadır.

Testere- SAW

Film içerisinde testere-saw ve iki adam yer altı tuvaletinde uyanmaktadır. Geniş bir mekanın iki ayrı ucu borulara ayak bileklerinde zincirlenmiş bir haldedir. Yer altına nasıl geldikleri konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayan adamlar esrarengiz haliyle en iyi psikoloji filmleri arasında yer almaktadır.

en iyi psikolojik filmler

The Tenant

1976 senesinde izleyicileri ile buluşan the tenant psikolojik gerilim filmleri içerisinde en iyi psikolojik filmleri arasında yer almaktadır. Başrolde ise Fransız oyuncu ve şarkıcı olan ısabella adjani oynamaktadır.

Das Experiment

Tamamıyla deneyi konu alan das experiment filmi hapishane deneylerini anlatarak eşsiz bir görünüm kazandırmakta yanı sıra en iyi psikoloji filmleri içerisinde görüntü kalitesi ve senaryosu ile izleyicilerine kendisini kanıtlamaktadır.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • en iyi psikolojik filmler listesinin ilk sırasına hangisini koymam daha mantıklıdır. ?
  • psikolojik filmler 2018 yılında ne getirdi ?2009 yılında aynı çıkışı sürdürür mü?
  • psikolojik filmler 2017 yılında ne getirdi ne götürdü?
  • psikolojik filmler ekşisözlükte  nasıl tabir ediliyor ?
  • psikolojik gerilim filmleri 2017 yılına nazaran nasıl bir ivme içine girmiştir.
  • psikolojik filmler izlerken hangi psikoloji içinde oluyorum ? ve macera filmleri izlerken aynı duygu içinde mi oluyor insan ?
  • en iyi filmler arasına psilokologların hayatı eklense başarılı olunmaz mı ?
  • en iyi gerilim filmleri listesi nelerdir ?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

102
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir