En İyi Macera Filmlerini İzlerken Adrenaliniz Tavan Yapacak

2 min


100

En İyi Macera Filmleri

En İyiler Kategorisi En iyi Macera Filmleri
Yararlanılan Kaynaklar                       Google, bing, Yandex, Kuzenlerim ve Murat Bey, Ayşe Hanım
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  8 saat

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

Kralın tekrar geri dönüşü Tek Yüzük yok edilmesi adına verilen mücadele yüzüklerin efendisi : kralın dönüşü konu edinmektedir. Filmin arka planında insan, elf yanı sıra cüce orduları karanlık güçlerin karşısında tüm eski düşmanlarına karşılık bir araya gelmişlerdir. Film ise tam anlamıyla maceraperest bir yapıt olması dolayısıyla en iyi macera filmleri arasında yer almaktadır.

Indıana Jones Serisi ( 1981-2008)

Henry hayali maceraperest asker ve arkeoloji profesörü olmaktadır. Bu filmin baş karakteri olan Henry film içerisinde ki iyi oyunculuğu ve filmin grafiker özellikleri sürükleyiciliği en iyi macera filmleri içerisinde yer almasına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda ındıana jones serisi ( 1981-2008) George lucas karakteri 1930 senesinde film serileri içerisinde de kahramanlarından ilham yaratmıştır.

Harry Potter (2001-2011)

Film serisinin yazarı İngiliz olmaktadır. Yedi kitap olarak yazılan fantastik romanlardan uyarlanmış olan harrypotter (2001-2011) dünya çapında elde etmiş olduğu başarı ile edebiyat tarihine geçmiştir. Harry potter filmi 10 sene sürede hiçbir zaman sevmediği teyzesi ve eniştesi yanı sıra kuzenleri ile yaşamak zorunda bırakılmıştır. Anne babası trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Yanı sıra en iyi macera filmleri arasında yer alan Harry potter (2001-2011) izleyicilerine kendisini fazlasıyla sevdirmiştir.

Geleceğe Dönüş

Robert Zemeckis tarafından yönetmenliği yapılan geleceğe dönüş macera ve komedi türünde bir yapıttır. Deli dolu bir bilim adamının hayatını konu alan film en iyi macera filmleri içerisinde yer almaktadır. Zamanda yolculuk yapan başrol bir araba geliştirir ve ilk kez arabayı kullanan da kendisi olur. Zamanda macerayı konu alan filmde engellerle dolu bir hayatı anlatarak sürükleyici bir hal almıştır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En Nefis Yemek Siteleri - 10 Adet

Gladyatör

İmparator Marcus’un hüküm sürdüğü Roma’ da general olan Maxımus imparatorluğun hiyerarşik basamaklarında yükselmektedir. Babasının kendisini düşünmesi yerine yabancıyı el üstünde tutması tahtın varisini rahatsız etmektedir. Ölümden zor kurtulan Maxımus gladyatör eğitmek üzere arenaya gönderilmektedir. Maxımus’un aklında ve isteğinde tek bir şey vardır. Commodus’u öldürmek ve ailesinin intikamını almaktır. Tamamıyla macera ve intikam dolu film gladyatör her anlamda başarısını kanıtlaması üzerine en iyi macera filmleri arasında yer almaktadır.

Jumanyi

Kız ve erkek kardeş esrarengiz bir masa oyunu keşfederek oynamaya başlarlar. Aynı oyun tarafından 25 sene önce yutulan Alan Parrish bu sayede serbest kalır. Yutulduğu zaman onlar gibi olan bir çocuk şu anda büyümüş ve bir adam olmuştur. Oyun bitmeden önce evleri sonra tüm kasaba oyun içerisinden çıkarak maymunlar, gergedanlar, filler, aslanlar yanı sıra tüm hayvanlar işgal etmeye çalışırlar. Film tam anlamıyla küçük iki çocuğun oynadıkları oyunun kötü sonucunu açıklarken yanı sıra en iyi macera filmleri arasında yer almaktadır. Yarım kalan oyunu durdurmanın tek çaresi jumanyi de oyunu kazanarak bitirmektir.

Cast Away

2000 senesinde izleyicileri ile buluşan cast away Robert zemeckis filmi en iyi macera filmleri içerisinde boy göstermektedir. Uçağın ıssız bir adaya düşmesiyle başlayan film sürükleyici ve etkisi altında bırakan bir yapıya sahip olmaktadır. Akademi ödülleri arasında en iyi erkek ödüllerini almaya hak kazanan Tom Hanks bu filminde gayet etkileyici bir başarı sergilemiştir.

Kingsman: Gizli Servis

Çizgi romandan uyarlanan casusluk, aksiyon ve komedi türünde olan kingsman: gizli servis filmi her anlamda film içerisinde göstermiş olduğu başarıları nedeniyle macera filmleri arasında yer almaktadır. Film içerisinde başrolde ise Colin Firth ve Samuel rol almaktadır. Film içerisinde ki saygılı duruşları ile izleyicilerin fazlasıyla beğenisini almaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Protein Tozları Hakkında Her şey Burada

Limit Yok/ Limitless (2011)

Film ilk olarak fantastik gerilim olarak görülse dahi anlık mutluluk çözümleri dünya toplumunu bir anda etkisi altına almaktadır. Hayatı çok fazla parlak olmayan Eddie New York’da dengesiz bir hayat yaşamakta ve çok başarı gösteremeyen yazarlar arasında yer almaktadır. Kız arkadaşından almış olduğu bir hap ile dünyası değişecek ve izleyicilerini farklı bir yaşam biçimine sürükleyecek olan limit yok / limitless(2011) başarısıyla macera filmleri içerisinde yer almaktadır.

Kanlı Elmas

2006 senesinde izleyicileri ile buluşan kanlı elmas filmi konusu ve ses kalitesi ile en iyi macera filmleri arasında yer almaktadır. Bambaşka hayatlardan gelen ve orduda zamanın da görev yapmış olan Danny ile uzun zaman önce ait olduğu yerden kopartılarak elmas madenlerinde işe başlayan Solomon ile yollarının bağdaştığı hayatı anlatmaktadır.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • en iyi filmler arasında neden hep macera filmi vardır ?
  • en iyi aksiyon filmlerinden hangisi en aksiyon sahne sunum yapıyor ?
  • imdb yüksek filmler 2018 filmi hangisi ?
  • imdb puanı 8 den yüksek filmler gerçek puanı yansıtıyor mu ?
  • en iyi bilim kurgu dizileri ve filmleri hangileridir ?
  • sinemalar en iyi filmleri çekmek için uğraşırken neden anket tarzı yapıp da  izleyicileri pek fazla dikkate almıyorlar ?
  • imdb yüksek filmler yeni filmler arasına aday filminde neden Özbekistan gibi geri kalmış ülkeler film yapmakta zorlanıyorlar ?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

100
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir