Korkudan Uyuyamam : En iyi Korku Filmi

2 min


77

En İyi Korku Filmleri

En İyiler Kategorisi En iyi Korku Filmi
Yararlanılan Kaynaklar                       Google, bing, Yandex, Kuzenlerim ve Suat Bey
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  8 saat

Gir Kanıma

Sürekli küçük düşürülen ve azarlanan bir ergenin arkadaşı aracılığı ile kaderden ve berbat okul arkadaşlarından hesap sormasının hikayesi olan gir kanıma filmi en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır. Son dönemlerin korku filmleri arasında yer alan annesiyle beraber yaşayan Oscar’ın hikayesini konu edinmektedir. Küçük çocuk sürekli alay edici konu olmasından dolayı intikam hayalleriyle büyümektedir.

A Quiet Place

Günümüzden birkaç sene sonrası için tüm dünyayı belirsiz bir tehdit sarmaktadır. Nereli olduğu bilinmeyen bir yaratık türü gezegene yayılmaktadır. Çeviklik ve üstün duyma yetileri sayesinde küresel bir katliama sebep olmaktadır. Kör olan ölüm makineleri insanlığın mevcut ateş gücüne karşı da oldukça direnişli olmaktadır. En kaliteli filmler arasında yer alan A QUİET Place izleyicileri tarafından çokça beğenilmesi nedeniyle en iyi korku filmleri yer almıştır.

Get Out

Film içerisinde get out siyahi bir gencin hayatını anlatmaktadır. Korku türünde olan film en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır. Başrolünde filmin Daniel ve Allison oynamaktadır. İki sevgilinin yaşamış olduğu tuhaflıkları ve macera dolu anlarını birebir izleyicilerine yansıtmaktadır.

The Conjuring

Doğa üstü olayları inceleyen ve araştırmasını yapan başrol dünyaca ünlü bir vakayı bu kez ele alırlar. Başrol ailesinden bir telefon alır ve kesinlikle ölümcül bir göreve atıldığının dahi farkına varmaz. Görev yerine gittiğinde bir çiftlik ile karşılaşır evi bilinmeyen varlıklar kuşatmıştır. Bu varlıklardan en son haberi olan Warren ikilisi bu olayları çözmeye çalışacaktır. Fakat the conjuring filmi gizemi ve kurgusu ile en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   Mükemmel ve Kaliteli En İyi Film Siteleri

Train To Busan

Zombi Konseptine yaklaşımı daha ağırlıklı olan film train to busan filmi ise en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır. Zombilerin hararetli savaşını anlatan yürüyen ölülere liderlik eden siyahi oymak beylerin hayatı konu edilmiştir. Salgın bir hastalık sonucu türeyen bu varlıklar kapan altındayken bir an serbest kalmasıyla gün yüzüne çıkmaktadır. Kendine has olan hikaye kavramı filme tamamen özgünlük ve macera katarken korkuyu da tam olarak hedeflemektedir.

It (2017)

Kardeşinin ölümünü kabullenemeyen lider esprileri ile hastalık hastası eddie olmak üzere film içerisinde It(2017) filmler içinde en iyi korku filmleri sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Korku ve gerilim filmleri arasında yer almaktadır. Bir kez izlenmesi halinde devamlı olarak izlenebilecek filmler arasında bulunmaktadır.

The Wailing

 

Güney Kore toplumu birbirini tanıyan bir dağ kasabası olmaktadır. Kasaba içerisine kibar tavırları olan ve zekası ile ilgi çeken tek başına yalnız kalmaktan hoşlanan bir adam taşınır. Kasabaya adam yerleştikten sonra kasabada salgın bir hastalık oluşur. Kasaba toplumu o adam nedeniyle salgının oluştuğundan şüphe etseler dahi polise gittiklerinde polis yabani mantar nedeniyle zehirlenmiş olacaklarını ve salgın oluştuğundan şüphe eder. Filmin konusu bu kadarla kalmamakta ve the wailing filmi izleyicileri tarafından fazlasıyla sevilmiş olup en iyi korku filmleri içerisinde bulunmaktadır.

Hereditary

Uzun metrajlı filmler arasında yer alan hereditary filmi her anlamda kusursuz olması nedeniyle en iyi korku filmleri içerisinde yer almaktadır. Kalitesinden ödün vermeyen film konusu ise Graham ailesinin Ellen şahsını anlatmaktadır. Aile atalarının kuşkulu gizemini çözmek adına büyük savaşlar vermektedir. Korkunç kaderden kurtulabilmek adına mücadele vererek her anlamda bu büyüyü çözmeye çalışırlar. Atalarından aileye miras kalan bu kötü durum trajedi ve uğursuzluğu barındırmaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler

The Cabin İn The Woods

Üniversite öğrencileri arasında bulunan 5 arkadaş ormanda gizemli bir evde hafta sonu geçirmeye karar verirler. Eve ulaşırken bu gizemin farkına biraz olsun varmaya başlarlar. Fakat eve gelmeleri halinde dış dünyaya dair iletişim aracının hiçbir şekilde bulunmadığını fark ederler. Evi incelemeye başladıklarında bir kitaba ulaşırlar ve bu kitaba ulaşmaları halinde zombi ailesini uyandırarak korku dolu bir savaşla karşı karşıya kalırlar. Heyecanlı ve gizem dolu bir macerayı anlatan the cabin in the woods filmi  zombi filmleri ve en iyi korku filmleri içerisinde ilk sıralamalarda boy göstermektedir.

Raw(2016)

Film içeriği tamamıyla aile hayatını anlatsa da başrol oyuncusu olan kızın okuldan getirmiş olduğu büyü tam anlamıyla ailenin huzurunu kaçırmaktadır. Yanı sıra raw(2016) filmi en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır. Arkadaşları ile uyum sağlayabilmek adına bütün kuralları çiğneyerek çiğ et yiyen ailenin kızları aileyi bayağı zorlayacaktır.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • en iyi korku filmi 2018 yılı 2019 yılına göre nasıl bir başarı elde edecek ?
  • son korku filmleri arasında en çok hangisi beni daha fazla etkileyip rüyalarıma kadar giriyor : )
  • ingilizce korku filmleri izlemek ile türkçe düblaj izlemek arasında ne gibi farklılık var ?
  • dehşet korku filmleri izle türkçe dublaj olarak en orjinalleri arasına The Cabin İn The Woods filmini koyabilir miyiz ?
  • korku filmleri 2017 türkçe dublaj izle hd tek parça izlemek için en iyi film sitesi hangisidir ?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

77
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir