En İyi Kişisel Gelişim Filmleri

2 min


76

En İyi Kişisel Gelişim Filmleri Hangileri

Film endüstrisi kişisel gelişim odaklı konulara da yer vererek; genel olarak kişilerin kariyerlerinde gösterdiği başarılara değinmiştir. En iyi kişisel gelişim filmleri unsurlarının hemen hemen hepsinin bir başarı öyküsünden uyarlama olduğu söylenebilmektedir. Bu aşamada da genel olarak Hollywood film sektörünün hakim olduğu sinema alanında benzersiz hikayeleri de görebilmek olası bir durum olarak ifade edilmektedir.

Ölü Ozanlar Derneği adlı sinema projesi içerisinde oldukça disiplinli olan bir erkek lisesine yeni gelen edebiyat öğretmeni Bay Keating’in öğrencileri daha özgün bir hale bürümeye çalışması aktarılmaktadır. Farklı bireyler olması ve kendi özgüvenleriyle hareket etmeleri konusunda eğitim veren Bay Keating’in başından geçenler bu filmde aktarılacaktır.

Tamamen gerçek hayat hikayesinden esinlenilerek ortaya konulan bir film olan Umudunu Kaybetme adlı yapım içerisinde Chris Gardner’in kemik tarayıcı satışından başarılı olmaması sonrasında eline geçen bir fırsatı etkili bir biçimde değerlendirerek; hayatını komple geliştirme sürecinden söz ediliyor. Bir yandan babalık yapmaya çalışan Chris, öte yandan da geçinmek için yaşadığı dramatik olguları yansıtmaktadır.

Guguk Kuşu adlı sinema filminde ise suç işledikten sonra akıl hastası numarası yaparak akıl hastanesine kapatılan bir karakterin burada yaşadıklarından söz edilmektedir. Burada kaçış planları yapmaya başlayan karakter; hastalarla da yakın ilişkiler kurarak hayatlarını bir nebze de olsun düzeltmek adına harekete geçiyor.

En İyi İş Filmleri

Amerikan sinemasının en iyi iş filmleri arasında yer alabilecek konumda yer alan Amerikan Gangsteri adlı yapım içerisinde suç dünyasında hızlı bir biçimde yükselen Frank Lucas ile onunla mücadele içerisine giren polis memurunun yaşadıklarından söz edilmektedir. Zaman içerisinde ikili birlik olacak ve özellikle Harlem taraflarındaki gangster ve çeteleri ortadan kaldırmak adına harekete geçeceklerdir.

En İyi İş Filmleri

İş Dünyası Filmleri

  1. yüzyılın en öne çıkan isimlerinden olarak tanınan ve Apple’ın kurucusu olarak bilinen Steve Jobs; aynı ismi taşıyan filmde de etkili bir biçimde sinema severlere aktarılmıştır. En iyi iş dünyası filmleri arasında sayılabilecek olan bu yapım; bir firmayı nasıl bir teknoloji devine dönüştüğünü anlatan en kapsamlı film olarak ortaya çıkmaktadır.

Kişisel gelişim filmleri arasında önemli bir yer tutan Zoraki Kral içerisinde konuşma zorluğu çeken VI. George’un bu engelini yenmek adına Lionel Logue ile çalışmaya başlaması anlatılmaktadır. İkili bu zorluğu zaman içerisinde yenecek ve çok iyi birer dost olarak da kalacakları bir hikaye olarak sinema severlere aktarılacaktır.

İş Dünyası Filmleri

Aydaki Adam adlı filmde de Andy Kaufman adlı farklı bir komedyenden söz edilmektedir. Zaman içerisinde dikkatleri üzerine çekecek olan bu komedyen; şaşırtmaktan yana bir tavır sergilemektedir. Seyircileri genel olarak ikileme sokan Andy Kaufman; izleyicilerin gerçeklik ile rol kavramları arasındaki ayrımı yapamayacak konuma gelebilmelerini sağlayacak kadar etkili bir performans sergilemektedir. Benzersiz yönü fazlasıyla ilham verici olsa da Andy’nin iç dünyası oldukça farklıdır.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

deney filmleri izlemeye değer mi ?
kişisel başarı filmleri gerçekten beni etkiler mi ?
en iyi kişisel gelişim filmleri bunlardan başka var mı ?
terapi filmleri ne kadar etkili ?
motivasyon arttırıcı filmler kişisel gelişimimi etkiler mi ?
zeka filmleri ne kadar kalıcıdır ?
özgüven filmleri gerçekten işe yarıyor mu ?
başarı motivasyon filmleri yapımcısı ne kadar başarılı ?
başarı filmleri olarak türk filmi var mı ?
en iyi başarı filmleri yabancı olarak dizi şeklinde var mı ?
film izlemek insanı geliştirir mi ?
kişisel gelişim filmi her insanı aynı şekilde etkiler mi ?
korku film benim kişiliğimi ne kadar mutsuz yapar? 
korkunç filmi izlemek saçmalık mı  ?
MERAK EDENLER İÇİN :   Kitap Okurken Uykunun Gelmesi

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

76
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir