En İyi Gerilim Filmleri

2 min


63

En İyi Gerilim Filmleri

En İyiler Kategorisi En iyi Gerilim Filmleri
Yararlanılan Kaynaklar                      : Google, bing, Yandex, Film satışı yapan işyerleri, Murat Bey, Serkan Bey
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  9 saat

Hayvan Mezarlığı

Creed için hayat mükemmel olarak gözükmektedir. Louis ve Rachel Creed, İki küçük çocukları ile beraber kırsal kesimde doğa ile iç içe olan bir eve yerleşmektedir. Kocaman bahçesi olan ev özellikler çocuklar için önem taşımaktadır. Ancak ev hemen yakınında ki işlek bir otoban ile mükemmelliğe gölge düşürmektedir. Film içerisinde aksiyon ve gerilim bulunması nedeniyle grafik tasarımı ve diğer özellikleri nedeniyle hayvan mezarlığı filmi en iyi gerilim filmleri içerisinde ilk sıralamalarda boy göstermektedir.

The Higwaymen

FBI ve son adli tıp teknolojilerinin tüm gücü dahi bir ülkenin şöhretli suçlularını yakalamak adına yeterli olamayabilmektedir. Teknolojinin altından kalkamadığı bu iş adına emekliye ayrılmış olan iki teksas korucularından yardım istenmektedir. Bu çift tamamıyla tehlike yaratmakta ve 13 cinayet yanı sıra birkaç soygunda yapıldığı incelenmiştir. Film the higwaymen adını tamamen taşımakta ve en iyi gerilim filmleri arasında yer almaktadır.

Annabella

Seytan ve cin konulu filmi ele alan annabella filmi en iyi gerilim filmleri içerisinde bulunmaktadır. Seytan ve cin konusunda varlıkları araştıran Ed ve Lorraine Warren ikisilisi oyuncak bebek Annelle üzerine yaratan yıkımı bir an önce durdurabilmek adına oyuncak bebeği evlerine getirerek yeni korku dolu bir hayata adım atarlar.

Triple Fronter

Özel kuvvetler operasyon askerleri arasında 5 asker Güney Amerika içerisinde sınırlı nüfusta olan bir soygunu planlamak adına bir araya gelmektedir. Ekibin hedefi ise şiddetiyle tanınan zengin bir kartelin serveti olmaktadır. Bu isimsiz kahramanlar prestijli kariyerlerinde ilk kez bu tehlike dolu misyonu ülkesi için değil kendileri adına üstlenmektedir. Bu film triple froter tam anlamıyla kalitesini kanıtlaması adına en iyi gerilim filmleri arasında yer almaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Bilim Kurgu Dizileri

John Wick

Başrol John Wick iki nedenden dolayı firari olmaktadır. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuş ve temel bir kuralı ihlal etmiştir. Şehrin içerisinde otelde birini öldürmüş ve suç işlemiştir. Kurban ise yüksek masa üyeleri arasında yer almaktadır. İşi bitmiş olması gereken otelin yöneticisi tarafından bir saatlik kaçış süresi verilmiştir. Film tamamen konusu ele alınan ve en özel kalitesi ile izleyicilerine sunulması üzerine en iyi gerilim filmleri arasında yer almayı başarmıştır.

Close

Zengin bir mirasçıyı korumakla görevlendirilen terörle mücadele uzmanı Sam hikayesini close filmi konu edinmiştir. Genç bir kadın olan Sam başarılı terörle mücadele uzmanı olmaktadır. Fakat o kendisine verilmiş olan görevi bu zamana kadar yaptığı işlere göre oldukça basit olmaktadır. Sam hayatları tehlike içerisinde olan Sam ve Soe için karşı çıkan saldırganların canını alacak ya da kendi hayatlarından olacaktır. Film en iyi gerilim filmleri arasında yer almaktadır.

Kuzuların Sessizliği

Bu film 1992 senesinde 7 kez oscara aday olmuş ve halen liderliğini devam ettirerek en iyi gerilim filmleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Yönetmeni ve başrol oyuncularına altın heykelciliği getirirken kuzuların sessizliği filminde de en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödül almaya hak kazanmıştır. Akademiden mezun olan genç FBI ajanı Clarice Starlıng kurbanlarının derilerini yüzen bir katilin elinden bir kadını kurtarmaya çalışan konu ele alınmıştır.

Yedi

Seri cinayetler işleyen bir katilin peşinde olan iki polisin dedektiflik hikayesini anlatan yedi filmi gerilim filmleri arasında yer alırken konusu ise bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyen kendi yöntemleri ve alternatifleri ile öldürmektedir. Yedi ölümcül günah ise Hıristiyanlık inancına göre kibir, aç gözlü, şehvet, kıskançlık, oburluk, yıkıcılık aynı zamanda tembellik olmaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Oyun Nickleri

Altıncı His

Uzun senelerdir mesleğinden uzak yaşayan psikiyatr Crowe geçmişinde yaşamış olduğu korkunç bir tecrübenin canlı anılarını hala daha taşımaktadır. Film en iyi gerilim filmleri arasında yer alırken altıncı his yıllar önce ağır saldırıya uğramış ve ölüm tehlikesi atlatmıştır.

Ölüm Kitabı 

Kabuslar yaşatan ölüm kitabı her anlamda izleyicilerini kendisine kilitlemeyi başararak , Paul Sheldon kolay okunan popüler roman yazarları arasında yer almaktadır. Kariyerinde dönüm noktası yaşayan yazar deri maceralarını yazan karakteri ölüm ile sonlandırmaktadır.

Zindan Adası

Film içerisinde Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine soruşturma yapmak için gitmesi gereken bölgelerde akıl almaz olayları zindan adası filminde görmek mümkündür.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • hayaletli korku filmleri türkçe dublaj filmleri gerçek efekti sağlıyor mu ?
  • dehşet korku filmlerini izleyebileceğim en iyi web sitesi hangisi var ?
  • youtube korku filmleri güncel filmleri var mı ?
  • korku filmlerine  diye devam edilse korku filmine psikolijik etkiler çok oluyor diye devlet el koyabilir mi ? ( ütopya )
  • ormanda geçen korku filmleri neden hala izlenme konusunda ilk sırada yer almaktadır. ?
  • direk izle korku diye arama yapılsa ilk karşıma gelen filmi mi izliyorum genelde ?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir