En İyi Bilim Kurgu Dizileri

3 min


67

En İyi Bilim Kurgu Dizileri

En İyiler Kategorisi En İyi Bilim Kurgu Dizileri
Yararlanılan Kaynaklar                       Google, bing, Yandex, Arkadaş Çevrem , Süleyman Bey
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  10 saat

Geliş

Ordu dil bilimcisi olan Louise Banks hikayesini konu edinmektedir. Bir anlık çok uzay gemisi dünyaya iniş yapması halinde dünya sarsılır. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılar ile iletişim kurulmasının çareleri aranmaya başlanır. Uzaylılarla iletişim kurulması ordu dilbilimcisi Louise çağrılır.  Doktora yardımcısı için ise fizikçi lan donnelly seçilir. İkilinin artık en öncelikli görevi uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğunu belirlemektir. Film geliş kalitesi ve grafiksel kalitesi nedeniyle en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır.

Yıldızlararası

Teknik bilgileri ve becerileri ile popülerlik kazanan Cooper ve geniş mısır tarlasında çiftçilik yaparak geçimini sağlamaktadır. Hedefi ise iki çocuğuna güven dolu bir hayat sunmaktır. Çocukları ile yaşayan büyük baba Donald çocuklara göz kulak olurken yanı sıra 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı zekaya sahip olmaktadır. Ailesi için tekrar bilim hayatına geri dönen Cooper yıldızların arası içerisinde tamamen sürükleyici bir yapım kullanması nedeniyle en iyi bilim kurgudizileri içerisinde yer almaktadır.

Marslı

Mars gezegenine astronotların göndermiş olduğu bir görevde yanı sıra Mark adındaki astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilmektedir. Fakat Watney hayatta ve kendisini Marsta yapayalnız bulmaktadır. Elinde sınırlı imkanlar ve zekası yanı sıra dayanıklılığı kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermek ister. Eve dönmek adına hem Mark hem de arkadaşları tehlikeli bir yolculuk yaşayacaklardır. Film içerisinde mark marslı filmi içerisinde başarısını kanıtlamaktadır. Yanı sıra marslı filmi en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Aksiyon Filmleri

Son Umut

Dünyanın genç insanları 18 yaşında vefat eder ve insanlık nesli tamamıyla neredeyse tükenmek üzeredir. Sene 2017 olurken hiçbir şekilde anlam verilmeyen olaylar yaşanmaya başlar. Artık çoğalma neredeyse sıfıra iner. Bu durum siyasi açıdan tüm dengeleri sarsarken bir tür insan topluluğu bulunmaktadır. İnsanları değiştirmek için büyük çabalar gösterilecek ve sır perdeleri yavaş yavaş son umut filminde kalitesi ve başarılı oyuncuları ile ortaya çıkacaktır. Sürükleyici bir yapıya sahip olan film en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır.

İnception

Son senelerin hikayesel labirentler yaratmaktan daha çok haz alan inception senaryosunun ilerlemesi üzerine karmaşıklaşan ama asla zaman odağını kaybetmeden kafa karıştırıcı bir gizem sunmaktadır. Film içeriği kalitesi nedeniyle her koşulda alkışı fazlasıyla hakediyor.

Captain Marvel

Marvel olarak dünyaya dönüşünden ilerlemektedir. Süper güçlere sahip güzel bir kadın dünyaya düşerek gezegeni keşfetmeye başlar. Gezeğeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlar ve geçmişini de yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Film captain marvel gizem dolu macerası ile en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır.

Alita: Savaş Meleği Konusu

Rosa kim olduğunu ve nereden geldiğini bilmeden tanımadığı bir gelecekte uyanmaktadır. İyimser bir doktor onu yanına alır ve cyborg görünüm altında olağanüstü bir geçmişe sahip kadının kalbi ve ruhu olduğunu anlayan film içerisinde alita:savaş meleği konusu heyecan katan senaryosu ile çok güzel bir bilim kurgu filmidir.

Avengers: Endgame

Sonsuzluk eldiveninin ele geçirilmesi ve kendi dengesini kurmasıyla başlayan avengers:endgame filmi muazzam sahnelerle sizleri ekrana kitleyecektir. Dünyayı yok etmeye çalışan güçleri film baş rolleri ayakta tutmak için tüm çabayı göstermektedir.

Alien:Covenant

Korku sinemasının öncelikle alien:covenant filmi en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır. Nostromo gemisi yerine bu kez covenant bir sinyal ile yolundan sapmaktadır. Farklı bir niyetle bilinmeyen bir gezegene inmektedir. Yabancı ve tehlikeli gezegenlere iner inmez bir karmaşa başlamaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   Mükemmel ve Kaliteli En İyi Film Siteleri

Kabuktaki Hayalet

Mamoru Oshii tarafından 1995 yapımı ünlü animasyon filmi olan kabuktaki hayalet filmi bekleneni fazlasıyla karşılamaktadır. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan binbaşı bir kadın olmaktadır. Gizemli bir kadın ve yeni vücut hali film içerisinde anlatılmaktadır.

Ex Machina

24 yaşında olan calep silikon vadisi değil dünyanın tüm teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır. Yanı sıra ex machina filmi en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır. Calep dağ evinde 1 haftalık ödül kazanır filmde ileri ki evrelerin gizemi anlatılmaktadır.

Galaksinin Koruyucuları

Evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışanları durdurmaya çalışan suçluların hikayesini konu edinen galaksinin koruyucuları filminde  Ronanın tek amacı küreyi ele geçirmektedir.

Uzay Yolcuları

Oscar ödüllü oyuncu Lawrence uzay yolcuları her anlamda kalitesini izleyicilerine kanıtlayarak en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır. Lawrence ve Pratt’in hayatını ve aşklarını anlatmaktadır. En iyi aşk filmleri arasına bunu da yerleştirebiliriz aslında.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • sihirli diziler listesine bilim kurgu dizileri arasına yerleştirmem ne kadar doğru ?
  • vampir dizileri 2017 yılından sonra neden fazla vizyona girmemeye başladı?
  • fantastik diziler tavsiyene eklemem gerek dizi hangisi olabilir ?
  • mitolojik filmler 2017 yılında neden altın çağını yaşadı ?
  • mitolojik filmler listesine dizileri film niteliği olarak eklemem mümkün mü ?
  • yunan mitolojisi filmleri , Türk mitolojisine göre neden her zaman ön planda ? ne eksiğimiz var ?
  • ortaçağ dizileri 2018 yılından sonra yeniden gündeme gelecek mi ?

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir