En iyi Belgesel Filmler Sizleri Başka Dünyada Bırakacak

2 min


98

En İyi Belgesel Filmler

En İyiler Kategorisi En iyi Belgesel Filmler
Yararlanılan Kaynaklar                      : Google, bing, Yandex, işyerleri,Ahmet bey, ben, İbrahim Sancak Bey
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  9 saat

En iyi Belgesel Filmler Sizleri Başka Dünyada Bırakacak

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Cosmos a personel voyagenin devamı olan cosmos: A Spacetime Odssey belgesel dizisi olmaktadır. Kalitesi ve sürükleyici hali ile en iyi belgeseller arasında yer almaktadır. 13 bölümden oluşan belgesel dizi her bölümünde diğer yabancı diziler gibi 40-50 civarında sürmektedir.

İnsan Avı

Yarı çeçen ve yarı rus kökenli olan esrarengiz görünümlü adam illegal yollar ile Hamburg’a giriş yapmaktadır. Bazı şeylerden kaçarken kendisini Müslüman mahallelerden birisinde bulur. Türk bir aile tarafından misafir edilir ve bu süre içerisinde biraz olsun geçmişinden kurtulma imkanına sahip olur. Belgesel filmleri arasında yer alan insan avı belgeseli en iyi belgeseller arasında yer almaktadır. Alman gizli servisleri lideri ve daha bir çok şeyi izlenmesine olanak sağlayan belgesel her anlamda sürükleyiciliği ile her anlamda izleyicileri kendisine bağlamaktadır. Nefes kesen bir av imkanı sağlanan programda eski deniz komandosu yer almaktadır.

Yeryüzü (belgesel)

Şaşırtıcı ve deneyimli birçok ödül kazanan ekibi  yeryüzü(belgesel) en iyi profesyonellikleri ile en iyi belgeseller arasında yer almaktadır. Yapımı dört sene kadar süren ve inanılmaz vahşi yaşamı gözler önüne sererek bambaşka bir dünya ile izleyicilerini tanıştırmaktadır.  Televizyon tarihinde doğa belgesellerinin sınırları bu belgesel sayesinde tekrar çizilmektedir. Yüksek çözünürlük ve en harika gökyüzü çekimleri ile bizzat doğanın esrarengiz görüntülerini izleyicilerine sunmaktadır.

Kutuplar Adası

İngiliz doğa belgeselleri arasında yer alan kutuplar atlası BBC ve The Open University ortak yapımları arasında yer almaktadır. Doğa ve yeryüzüne toplum olarak hepimiz ilgi duymaktayız. Gidebilmek hepimiz için günlük hayatlarımızdan dolayı mümkün olmasa dahi birçok yerleri bu belgeseller sayesinde görebilme imkanına sahip olmaktayız. Kutuplar adası her anlamda izleyicilerini düşünerek en iyi belgeseller arasında yer almaktadır. Türkçe ve dublajlı olarak izlenebilmesinden dolayı her dille izleyebilmek mümkündür.

MERAK EDENLER İÇİN :   En iyi Zombi Filmleri

Büyük Dünya Tarihi

Doğanın büyük güçlerinin yanı sıra bireysel dehanın günümüzde yaşanılan dünyayı nasıl şekillendiği konusunda toplum olarak hepimiz merak eder ve ilgi duyarız. Bizi büyük dünya tarihi 70.000 senelik bir tarih yolculuğuna çıkarmaktadır. Modern dünyamızı tanımaya yardımcı olan yönetmen en iyi belgeseller arasında yer almayı başarmıştır. Genel olarak Afrika kökenli göçebe halklar ve ilk çiftçi olmak yanı sıra yerleşmiş olan halka hitap etmektedir.

İnsan Gezegeni

Senelerden 2011 olan ve insan gezegeni İngiltere yapımlı belgesel türleri arasında yer almış ve izleyicileri ile buluşmuştur. Yapımı BBC, BBC Worldwide yanı sıra discovery tarafından yapılmış olup dünyanın farklı ülkelerinde hayat süren insanların yaşam mücadelesini konu edinmektedir. Yeryüzünün her yerinde yaşam sürmeyi başarabilen insanları kuzey kutbu, okyanus gibi yerlerinde görülme imkanına olanak sağlayan en iyi belgeseller içerisinde bulunan insan gezegeni her anlamda izleyicilerini mutlu etmeyi başardığını kanıtlamaktadır.

Evrenin Ucuna Yolculuk

Evrenin sınırlarına doğru seyahat etmeyi herkes başarabilse inanılmaz şeyler olurdu. Fakat toplum olarak bunu herkesin başaramamasından dolayı sadece belgeseller sayesinde bu tür seyahatleri izleyebiliyor ve farklı evrenlerde yolculuk yapabiliyoruz. Bu nedenle evrenin ucuna yolculuk belgeseli en iyi belgeseller arasında yer almaktadır.

Crumb

Yer altı karikatürcüsü Robert ve ailesi ile alakalı 1994 belgeselleri arasında yer almaktadır. Terry Zwigoff tarafınca yönetilen ve Lynn ODonnell ile üretilen crumb belgeseli muazzam bir belgeseldir. Halen daha popülerlikte liderlik sıralamasını bırakmayan crumb belgeseli her anlamda başarısını kanıtlamaktadır.

Uygunsuz Gerçek

2006 senesinde ABD yapım belgesel filmleri arasında yer alan uygunsuz gerçek belgeseli belgeseller arasında yer almaktadır. Küresel ısınmayı konu alan belgesel eğitimi amaçlamış ve her anlamda bilgilendirici belgeseller arasında yer almayı başarmıştır. Küresel ısınma sorunu üzerine sarsıcı bir belgesel olmaktadır. Kalitesini ve kamera yönetmeliğinde kendisini kanıtlayan Davis izleyicilerine harika bir yapıt sunmaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Protein Tozları Hakkında Her şey Burada

Kameralı Adam

Sovyet yönetmene sahip olan kameralı adam sanat drama dalında bilinen ve yöntemlerini farklılaştıran hatta tamamen yıkan belgeseller arasında yer alarak belgeseller arasında yer almayı başarmıştır.

Ayı Adam

Belgesel içerisinde ölümün sonrasında ki gerçekler ile ilgili doğa ve insan arasında ki ilişkilerin seviyeleri sorgulanmaktadır. Alman yönetmen werner ayı adam ile tüm gerçekleri yansıtmış ve boz ayı meraklısı olan kitleye seslenmektedir. Bu sayede en iyi belgeseller arasında yer almayı başarmıştır.

Human

2015 senesinde yayına giren belgesel human her anlamda kalitesini kanıtlayarak en iyi belgeseller arasında yer almaktadır. Özel havadan çekilmiş kamera görüntüleri ve ilk kişi hikayelerinden oluşmaktadır.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.     

  • belgesel sinema filmleri  pdf olarak hazırlamak mümkün mü ?
  • hayvan belgesel türleri bizleri hangi dünyada bırakıyor ?
  • belgesel anlatım biçimleri çok etkileyici daha olabilir miydi?
  • belgesel sinema gerçekçiliği ne kadar doğru, ne kadar şeffaf ?
  • belgesel izlemek insana ne katıyor?
  • belge film nedir , ne değildir ?
  • belgesel konuları nelerdir ?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

98
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir