En İyi Aşk Filmlerine Aşık Olacaksınız.

2 min


84

En İyi Aşk Filmleri

En İyiler Kategorisi En iyi Aşk Filmleri
Yararlanılan Kaynaklar                      : Google, bing, Yandex, Film satışı yapan işyerleri, Arkadaş Çevrem
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  11 saat

After

Gizemli bir delikanlı ile tanıştıktan sonra yaşamı değişen genç bir kızın hikayesini konu alan  After eşsiz senaryosu ile en iyi aşk filmleri arasında yer alıyor. Tessa üniversite öğrencisi iyi niyetli ve tatlı bir genç kız olmaktadır. Lise mezuniyetinin sonrasından ardından üniversitesinde ilk yılının ilk döneminde hızla adapte olmuştur.Ders notları ve rahat yaşamı  olan tessa’nın aynı zamanda mükemmel bir sevgili olmaktadır. Tessa’nın hayatı  ve sevgilisini anlatan filmin sürükleyen bir yapıya sahiptir.

What Men Want

Erkek meslektaşları ile zorlu bir mücadele veren genç bir kadının hayat hikayesini konu edinen what men want sürükleyici hikayesi ile en iyi aşk filmleri arasında yer almaktadır. Başrol ise başarılı bir sporcu menajeri olmaktadır. Cinsiyeti kadın olduğu için erkek meslektaşları tarafından sürekli olarak dışlanmaktadır. Erkeklerin onu dışlamasının nedenini öğrenebilmek için falcıya gider ve her anlamda gerçekleri görme ve hayatını anlatmaktadır.

Alaaddin

Aladdin vaktini Agrabah kasabasında pazar tezgahlarından  yiyecek  çalarak geçinen fakir bir genç olmaktadır. Gecelerini şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken ve gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Fakat hayat tarzına aslında  Aladdin altın gibi bir kalbi bulunmaktadır. Filmde asıl macera tuhaf babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç olmaktadır. Bu kız aslında ülkenin sultanının kızı olan prenses Jasmin olmaktadır. Film en iyi aşk filmleri arasında yer almaktadır.

The Lion King

Yavru bir aslan olan Simba maceralarını konu edinmektedir. Ormanın kıralı olan babası Musafa hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren simbanın hayatını anlatmaktadır. Film ise en iyi aşk filmleri arasında yer almaktadır. Aşık bir aslanın hayatını anlatan the lion king her anlamda mutlu sürükleyici bir yapıya sahiptir. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetmek için elinden gelenin fazlasını yapacaktır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Animasyon Filmlerini Hiç İzlemediniz mi ?

Aynı Yıldızın Altında

Bu film 2014 senesinde Amerikan romantik dram filmi arasında yer almaktadır. Hazel 16 yaşında üç senedir tiroid kanseri ile boğuşmaktadır. Kanser akciğerine de sıçraması üzerine yanında bir oksijen tüpü ile gezmek zorundadır. Kanserli bir hasta olan oluşturulan destek gurubun bir terapi seansı esnasında Austus isimli bir gençle tanışmaktadır. Austus beyin tümörü ile savaşmış ve bir bacağını kaybetmiştir. Bu dram filmi aynı yıldızın altında filmidir.

Kasımda Aşk Başkadır

Tüm hayatı aşk olan iş kolik bir adam olmaktadır. Bir gün ehliyet almak üzere girilen bir sınavda Sara isimli deli-dolu bir kızla tanışır. Sara ve Nelson en azından bir ay boyunca onunla yaşamasını istemektedir. Nelson teklifi kabul edecektir.  Kısa süre sonra aynı eve taşınan iki insan yine kısa süre içerisinde birbirilerine aşık olmaktadır. Sara hayatında ilk kez birisine aşık olmuştur. Kısa süre içerisinde film içerisinde kasımda aşk başkadır filmi her anlamda kalitesini göstermektedir.

Zamanda Aşk

Yeni 21 yaşına giren Tim Lake ailesinde tüm erkekler sahip olduğu gizli yeteneğin olduğunu öğrenirler. Lake ailesinin tüm erkekleri zamanda seyahat etme ve etme yeteneğine sahip olmaktadır. Bunu fırsat bilen Tim geçmişinde ki utanç verici anlara giderek olayları değiştirmeye başlamıştır. Kısa sürede Londra’ya taşınır ve son derece çekici kadın olan Mary’ aşık olmaktadır. Tim herkesten gizlendiği yeteneğini ilişkilerine de yeni bir boyut gelmesi adına kullanmaya başlar. Film tamamıyla zamanda aşk yaşamayı anlatan en iyi aşk filmleri arasında yer almaktadır.

Aşk Tesadüfleri Sever

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yapmakta ve çocukluk ve gençlik seneleri Ankara’da geçen ikili İstanbul’da karşılaşarak engellerle dolu olan aşk hayatını anlatmaktadır. Film tamamıyla aşk filmi olması nedeniyle aşk tesadüfleri sever konusunu yaşatmaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler

The Notebook

Yaşlılar için yapılan  bir bakım evinde yaşayan ve çevresindekiler tarafından bilinen Duke diye çağrılan yaşlı adamın sararmış defterinde yazılı olan bir aşk hikayesini okumaya başlamaktadır. Aynı zamanda the note book filmi  aşk filmleri içerisinde boy gösterirken bu tutku dram hikayesini izlemek oldukça keyifli olmaktadır.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • en iyi romantik aşk filmleri sevgilimle beraber izlesem etkili olur mu ?
  • en iyi aşk filmleri 2018 yılı 2019 yılına göre daha iyi filmler çıkar mı ?
  • içinizi ısıtacak aşk filmlerini izlerken patlamış mısır çok mu tuhaf görüntü oluşturur 🙂
  • sinemalar en iyi aşk filmleri konusuna neden daha fazla önem vermiyor.
  • aşkı anlatan filmler , gerçek hayattan alınsa daha başarılı olmaz mı ?
  • şiddetli aşk filmleri biraz saçma değil mi ?
  • ağlatan aşk filmlerini tek izlemek mi mantıklı , yoksa sevdiğim biriyle izlemek mi ?
  • en iyi aşk macera filmlerine konu bulsam ben nasıl bir konu belirlerdim ?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

84
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir