En İyi Aksiyon Filmleri

4 min


63

En İyi Aksiyon Filmleri

En İyiler Kategorisi En İyi Aksiyon Filmleri
Yararlanılan Kaynaklar                      : Google, bing, Yandex, Arkadaş Çevrem , Kuzenlerim, İzlediklerim
Konuyu Bulmak İçin Geçirilen Zaman  7 saat

En İyi Aksiyon Filmi

Avengers: Infinity War Part 1

Avengers Infinity
Avengers Infinity

Sonsuzluk savaşı Marvel Comics ile aynı isimli çizgi film serisinden uyarlanmış bilim kurgu ve fantastik içeren aksiyon aynı zamanda macera filmi olmaktadır. Bu film aynı zamanda en iyi aksiyon filmleri arasında yer alırken avengers:ınfinity war part 1- intikamcılar: sonsuzluk savaşı güçlü ekibi ile titan thanos’a karşı savaşmaktadır.

 

Mad Max: Fury Road/ Çılgın Max: Öfkeli Yollar

Mad Max Fury Road en iyi aksiyon filmi

Filmi özetlemek gerekirse eğer Fury Road zorlu geçmişi Mad Max hayatta kalmak adına en iyi yolun yalnız geçmesi gerektiğine inandırmıştır. Fakat yine de bir şekilde kendini Fuirosa isimli liderlerinin peşinde çorak toprak da savaş ortamından kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir gurubun arasında kendisini bulmaktadır. Film mad max: Fury Road/ çılgın max: öfkeli yollar sürükleyici olmasından dolayı ve izleyicileri kendisine kilitlemeyi başarması nedeniyle en iyi aksiyon filmleri arasında yer almayı başarmıştır.

 

John Wick

en iyi aksiyon filmi John Wick
John Wick

Derek Kolstad tarafından yönetimi ele alınmış ve Chad Stahelski tarafından yönetilen aksiyon filmleri arasında yer alan John Wick içeriğinde intikam arayan karakterler barındırmaktadır. Emekli ama ölümcül tetikçi olan yıldız Keanu Reeves baş rol oyuncusu olmaktadır. Sürükleyici bir kalitede olması nedeniyle en iyi aksiyon filmleri arasında yer alan John Wick en çok izlenen aksiyon filmleri arasında ilk sıradadır.

Sherlock Holmes Serisi

Sherlock Holmes film
Sherlock Holmes

Erkek izleyicilerin popülerleri arasında yer alan sherlock holmes serisi yerini en iyi aksiyon filmleri arasında ilk sıralara bırakmaktadır. Dövüş tekniklerini efsanevi zekası adına kullanan Holmes bu serüvende ülkesini tahrip edecek ölümcül bir komployu aydınlatabilmek adına yeni bir düşman ile savaş yapmak zorundadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   En İyi Aşk Filmlerine Aşık Olacaksınız.

 

Edge Of Tomorrow / Yarının Sınırında

Edge Of Tomorrow
Edge Of Tomorrow

Doug Liman tarafından yönetilen ve senaryosunda Hiroski Sakurazaka ile 2004 senesinde yayınlanan All You Need Is Kill isimli Japon light novelinden tasarlanan 2014 Amerika yapımı bilim kurgu filmleri arasında yer alan edge of tomorrow / yarının sınırında filmi en iyi aksiyon filmleri içerisinde yer almaktadır.

 

Hellboy

Hellboy film

60 sene önce İkinci Dünya Savaşı esnasında cehennem alevleri içerisinde doğan hellboy dünyaya kötü ruhlu bir adam olan Grigori Rasputine kötülük yapması için getirilmiştir. Ahiretin habercisi olan hellboy profesör Broom yönetiminde Müttefik Kuvvetleri’in gizli kuruşu tarafından kurtarılmaktadır. Film çok kişi tarafından tercih edilmesiyle en iyi aksiyon filmleri arasında yer almayı başarmıştır.

 

Karayip Korsanları Serisi

Karayip Korsanları Serisi filmi
Karayip Korsanları Serisi

Korsan filmleri arasında yer alan karayip korsanları serisi Walt disneyde bulunan korsan parkı bu filmleri temel almasından dolayı her anlamda izleyicileri tarafından tercih edilerek en iyi aksiyon filmleri arasında yer almayı başarmıştır. Karayip korsanları içeriğinde salazarın intikamını anlatmaktadır.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları

Sherlock Holmes Gölge Oyunları en iyi aksiyon filmi
Sherlock Holmes Gölge Oyunları

Daha öncede serisi bulunan A Game of Shadows, Sherlock Holmes devam eden filmleri arasında yer almaktadır. Oldukça popüler olan sherlock holmes: Gölge oyunları 16 Aralık 2011 tarihinde gündeme gelmiş ve en iyi aksiyon filmleri arasında yer almıştır. Sherlock Holmes bu aksiyon filminde karmaşık dengelere uzanan bir kavgaya girmektedir.

 

Avatar

avatar film
avatar

Uzun süredir popülerliği elden bırakmayan avatar filmi en iyi aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Filmin senaryosu ise titanik, yaratık, terminatör filmlerinin James Cameron tarafından yazılmış ve yönetilmiştir.

 

Aguaman

Aguaman filmi
Aguaman

Arthur Curyy büyük bir gerçeği keşfetmiş ve okyanuslar altında inşa edilen Atlantis krallığının tahtının varisliğini yapmaktadır. Yarı kardeşiyle yaşanan taht kavgaları ve miras kavgalarını anlatan film sürükleyici ve etkileyici olmasından dolayı herkes tarafından beğenilmiş ve en iyi aksiyon filmleri içerisinde boy göstermiştir. Aguaman filmi her anlamda izlenmeye değer keyifli aksiyon filmleri içerisinde bulunmaktadır.

MERAK EDENLER İÇİN :   Korkudan Uyuyamam : En iyi Korku Filmi

Captain Marvel

Captain Marvel filmi
Captain Marvel

Yitirdiği anıları hatırlamaya çalışan eski bir savaş uçağı pilotu olan sadık dostu tekrar bir araya gelmesiyle her şeyi hatırlamaya başlar. Aksiyon filmleri içerisinde boy gösteren captain marvel izleyicileri ile özel bir bağ kurmayı başarmış ve en iyi aksiyon filmleri sıralamasında boy göstermiş ve liderlik almıştır.

 

Deadpool

Deadpool filmi
Deadpool

Karakterimiz Wade Wilson adında ölmekte olan kanser hastası olmaktadır. Barda karşılaştığı bir adamın sözü ile tedavi olmak için gittiği yerde kendisini süper insan oluşturmaya çalışırlar. Laboratuar da Proje X adı verilen bir deneyin içerisinde denekler hayatta çok fazla kalamamasından dolayı doktorlar hangi hastanın daha önce öleceği konusunda iddiaya girerler. Tamamıyla sürükleyici deadpool her anlamda izleyicileri ile bütünleşerek en iyi aksiyon filmleri arasında yer almıştır.

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • en iyi aksiyon filmleri listesine ekleme yapsam hangi filmi eklerim ?
  • en iyi aksiyon filmleri 2018 de en iyi film hangisi ?
  • en iyi aksiyon filmleri izleleyebileceğim legal internet sitesi hangisi ?
  • en iyi aksiyon filmleri 2017 de en iyi film hangisi ?
  • son zamanların en iyi aksiyon filmleri ne kadar hasılat yapmıştır. 
  • netflixteki en iyi aksiyon filmlerinden ne kadar para kazanıyor ?
  • tehlikeli aksiyon filmleri çekmenin maliyeti en az ne kadardır ? 

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
editor

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir