Domestik Kadın Ne Demek ? Egzotik Kadın

2 min


83

Kadın Ne Demek?

Küçükken bebek, gençken kız, evlenip de çocuğu olduğunda ise anne demektir kadın kelimesinin anlamı. (Domestik Kadın Ne Demek Egzotik Kadın hangisi sizsiniz acaba) , Çoğu zaman entelektüel kadın ne demek diye soranlar olmakta, ben kadınların karakterlerine geçmeden önce onların hepsinde olan ortak bir özelliği daha belirtmek istiyorum. Aslında kadın demek her şey demektir, yeri geldiğinde bir çiçek kadar narin ve hassas, yeri geldiğinde ise yavrularını ve ailesini koruma adına yırtıcı bir dişi aslan kadar vahşi demektir.

Çünkü kadın demek aile demektir, aile demek toplum demektir toplum demek ise millet ve devlet demektir. O zaman bence kısaca kadın demek devlet demektir. Şimdi sizlere farklı farklı kadın karakteristiklerinden bahsetmek istiyorum.

Entelektüel Kadın Ne Demektir?

Öncelikle burada sizlerle entelektüel kelimesinin anlamını paylaşmak istiyorum. Entelektüel kelimesi, zekasını ve analitik düşünme yeteneğini amaçlarına ulaşmakta kullanabilen kişiler için kullanılmaktadır. İşte entelektüel kadın ne demek sorumuzun cevabı da bu kelimenin anlamında yatmaktadır. Kendi dilimizde aydın kadın ile eş anlama gelen entelektüel kadın demek genelde çok çalışan, gözünde gözlük olan ve sürekli kendini geliştiren tipleri anımsatmaktadır. Aslında işin gerçeği hiç de böyle olmamaktadır. Entelektüel kadın boş vakti olmayan, yani boş vakitlerini kendilerine faydalı bilgi sunabilecek kitap, dergi, makale gibi her şeyi okuyan kadın demektir.

Entelektüel Kadın ne demek diye merak edilen şey aslında sürekli kendisini okuyarak ve okuduklarından faydalı ve iyi olanlarını hayatına uygulayarak yaşayan kadın demek. Bu gibi kadınlar hangi ortamlarda, ne zaman ve nasıl konuşmasını gerektiğini çok iyi bilen kadınlardır. Entelektüel kadın olmak için ille de üniversite bitirmeye gerek yok. Kendini geliştirmeyi amaç edinen ve bu doğrultuda sürekli gündemi takip eden, kitap okuyarak kendini geliştiren her kadın entelektüel bir birikime sahip olabilir.

MERAK EDENLER İÇİN :   Evlilik Önerileri

Domestik Kadın Ne Demek?

Genel olarak ifade edecek olursak, domestik kadın ne demek sorumuzun cevabı olarak karşımıza; evcil, eve kapanmış, çalışmayan ve huzuru evde bulan kadın manaları çıkmaktadır. Burada sadece evde temizlikle uğraşan ve yemek yapan kadın modeli anlaşılmamalıdır. Huzuru evde bulan cümlesi olaya farklı boyutlarda katmaktadır. Burada evde olan kadınlarda yine kendini okumaya ve kültürel gelişmelere açık tutabilir.

Fakat bizim ülkemizde genel olarak evde oturan ve hiç dışarı çıkmayan kadınlara evcil gözüyle bakılmaktadır. İşin açıkçası bu tarz kadınlar sosyal ilişki kurmaktan kaçınırlar ve kendi dünyalarında yaşamayı tercih ederler. Sosyal çevre yoksunluğu ve konuşacak bir arkadaşlarının olmaması da onları ister temizlik, çamaşır, bulaşık ve yemek gibi ev işlerine itmektedir. Domestik kadın ne demek sorusunun karşılığı olarak bu tarz bir kadın modeli karşımıza çıkmaktadır.

Hetero Kadın Ne Demek?

Cinsel açıdan karşı cinse yani erkeklere ilgi duyan kadınlara hetero kadın denilmektedir. Homo kelimesi saf katıksız anlamına gelirken, hetero kelimesi saf olmayan demektir. Yani karşı cinsle iletişime geçen ya da karşı cinse ilgi duyan bayan anlamlarını taşımaktadır. Yani her tür gibi kadınlarda da normal olması gereken eğilimdir. Çünkü bütün varlıklar tabiatları gereği karşı cinsi ile birleşerek üremekte ve çoğalmaktadır. Hetero kadın ne demek denildiğinde kısaca anlamamız gereken karşı cinse yani erkeklere eğilimi olan ve onlardan hoşlanan kadın olmalıdır. Bu terimlerin ortaya çıkmasındaki asıl sebebe gelince farklı eğilimi olan kadınlarda olmaktadır, bu yüzden böylesi gruplamalar yapılarak insanların eğilimleri sınıflandırılmıştır.

Egzotik Kadın Ne Demek?

Egzotik kelime anlamı olarak değişik bir havası güzelliği olan, göze hoş gelen ve zevke hitap eden demektir. Bir başka ifade ile ise içinde bulunduğu yörede kendiliğinden olmayan veya yetiştirilemeyen tür anlamı da taşımaktadır. Birçok kadın egzotik bir güzelliğe sahip olabilmek için farklı farklı yolar denemektedir. Kimisi bunu makyaj yoluyla yapmaya çalışmakta, kimisi güzellik maskeleri ile kimisi de süt banyosu gibi yöntemlerle bu güzelliğe ulaşmanın peşindedir. Özetle egzotik kadın ne demek sorusuna cevap verecek olursak görünüşü, güzelliği ve edasıyla göze hoş gelen diğer kadınlardan farklı görünen denilebilir.

MERAK EDENLER İÇİN :   Sosyal Girişimciliğin İş Odaklı Tanımı

Feminen Kadın Ne Demek?

Kelime anlamı olarak feminen; kadınsı, kadına benzer, dişi, dişil ya da kadınımsı gibi anlamlara gelmektedir. Feminen özelliklerini kullanmayı iyi bilen kadınlar, erkeklerin daha çok dikkatini çekmektedirler. Dişil özelliklerini çok iyi kullanabilen ve kadınsılıklarını daha net ortaya çıkaran kadınlar; feminen kadın ne demek sorumuza cevap teşkil eden kadınlar olmaktadırlar. Kısaca kadınlığınızı ortaya çıkaracak bir giyim kuşam tarzı edinin ve bütün dişiliğinizi ortaya çıkarmaya bakın.

 

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • zor kadın ne demek
  • entelektüel bakış açısı nedir ?
  • entelektüel kime denir ? 
  • türkiyedeki entelektüeller gerçek kadın rolünü üstlenir mi ?
  • entelektüel nedir sözlük karşılığı tam olarak nedir ?
  • feminen düşünce ne demek ?
  • feminist ne demek ?

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

83
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir