Bir Girişimin Başarılı Olması İçin Altın Kurallar

1 min


96

HAYALLER UFUKLARI AŞTIĞI ZAMAN GERÇEĞE DÖNÜŞME ZAMANI GELMİŞ DEMEKTİR.

Tüm başarılı başlangıçlar eşit oluşturulmaz ve başarıya ilişkin kurallar belirli bir girişime bağlı olarak çok farklı olabilir.

İnternet günlüğümün bu yazısında uzun uğraşlar sonucunda birbirinden farklı yaklaşımlar araştırma fırsatım oldu. Bir girişimin başarılı olması için ne lazım , ne lazım değil gibi bulgulara  değinen bir çok blog yazarını keşfetme fırsatım oldu.

“Zihinsel engellilerin en belirgin özelliklerinden biride çalışmaları sırasında çabucak yorulmaları ve faaliyeti bırakmalarıdır. Özellikle etkinlikler onlar için güç geliyor ve başaramıyorlarsa yaptıkları işi derhal bırakmak isterler. Onun için çalışmalarda ilk girişimin başarılı olması için onları yapabilecekleri noktadan başlatmak çok önemlidir. Başarılı olmak onda ben yapabiliyorum güvenini sağlar.”

 

Burada zihin ile yapılabilecek girişimin başarının bulguları konusuna çok güzel değinmiştir. Başarılı bir bir girişimci olmak için önce başarılı bir insan olmak lazım.

Başka bir blog yazarı arkadaşımız ise ;

Waa2 Dikey Arama Motoru

Aktif internet kullanıcıları otomobil, emlak, kariyer, alışveriş gibi arama portallarını çok iyi bilirler. Bunlardan bazıları tutunca girişimci adayları benzerlerini yapmaya girişir, kimileri başarılı olur, kimileri başarısız…  Fakat asıl olan şudur ki bir girişimin başarılı olması için insanların ihtiyaçlarına cevap vermesi gerekir. Dolayısıyla piyasada yeterli sayıda ilan sitesi varken yeni bir tane daha açmanın bir anlamı yoktur. Bunun yerine insanların bu ilan sitelerinin tümüne hümkedebileceği bir proje üretmek daha mantıklıdır. Çünkü insanların buna ihtiyacı vardır.

Hayallerin ufuklara aşmasına müsade ederseniz herşey sizin lehinize olacaktır. Yeter ki istemeyi bilin…

Şimdi her yazımdan sonra kendinize sormanız gereken sorular bölümüne geldik.

  • esnaflığın altın kurallarını yazsam ilk sıraya -peşin sat – kelimesini koysam ne kadar etkili olur değil mi 🙂
  • girişimciliğin altın kuralları pdf kitabı olarak yazıldığı zaman para kazanabilir miyim?
MERAK EDENLER İÇİN :   Zamanın Asla Öldüremeyeceği Forum Siteleri

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

96
editor

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir